EBA cep uygulaması indir APK

EBA cep uygulaması indir APK

 

By: Div James Peter

Rating: 4.0+  Downloads: 1,000,000+ Size: 60.5 MB Updated : Sept 01, 2020.

Download EBA cep uygulaması indir APK free for Android! EBA cep uygulaması indir APK Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilmiş bir dijital eğitim platformudur. Kurs malzemeleri, göz atma bilgileri ve çok daha fazlası Eğitim Bilgi Ağı (EBA) tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

hakkında EBA cep uygulaması indir APK

Eğitim Bilgi Ağı (EBA), akademik bilgileri olan tüm öğrenciler için bir platformdur. Özellikle ilkokul ve ortaokul öğrencilerine online kurslar sunma açısından çok önemli bir platformdur. Kurs malzemeleri, göz atma bilgileri ve çok daha fazlası Eğitim Bilgi Ağı (EBA) tarafından ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen Eğitim Bilgi Ağı (EBA) öğrenciler, kitaplar, dergiler ve eğitici oyunlar için çok çeşitli özel eğitim materyalleri sağlar. Bunun dışında, istisnai durumlardaki dersler artık Eğitim Bilgi Ağı’nda (EBA) yapılmaktadır. Bu nedenle, EBA Android uygulaması tüm öğrenci ve ebeveyn hücrelerinde mevcut olmalıdır.
telefonlar.

Ana Özellikler EBA cep uygulaması indir APK

 • EBA cep uygulaması indir APK indirmek ve kullanmak için tamamen ücretsiz bir platformdur.
 •  dosyasını indirerek online kurslar alabilirsiniz EBA cep uygulaması indir APK.
 • EBA cep uygulaması indir APK cihazınıza yükleyerek, platform üzerinden haber, video, ses, video, belge, kitap ve dergi içeriğine erişebilirsiniz.
 • Mobil cihazınıza indirmek istediğiniz içeriği kullanın.

Özellikleri EBA cep uygulaması indir APK

 1. Kişiselleştirilmiş öğrenme deneyimleriyle özelleştirilmiş EBA
 2. Yeni tasarımı, kitap, dergi ve eğitici oyunlar açısından zengin, başarı ve reyting raporları ile daha yaygın hale geldi.
 3. İnovasyon ve Eğitim Teknolojisi tarafından sosyal öğrenme platformu olarak sunulan EBA’nın Android uygulaması kullanılarak çok çeşitli içeriğe sosyal olarak erişilebilir.
 4. Eğitim bilgi ağı olan platform, sadece okulda ve okul saatlerinde değil, aynı zamanda bağımsız olarak da eğitim vermektedir.
 5. Yani kalite düzeyine uygun, güvenilir ve test edilmiş malzemelere evde, dışarıda veya her yerde kolayca erişebilirsiniz.
 6. Haber, video, görüntü, ses, kitap, dergi ve belge gibi içeriklerin sunulduğu EBA uygulamasında sanat, kültür ve bilim alanında da yarışmalar düzenlenmektedir.
 7. Bilgi ve öğrenme hedefleri ile çeşitli konularda uygulamalar bulabileceğiniz uygulamada, e-kurslar ile ev ortamında dersler alabilirsiniz.

Screenshot of EBA cep uygulaması indir APK

 

How to Download EBA cep uygulaması indir APK on Android?

 1. First, go to the bottom of the page and click the download link provided.
 2. EBA cep uygulaması indir APK will be downloaded and installed on your phone.
 3. Go to Settings, then Security.
 4. Activate unknown sources.
 5. Find the APK file on your phone.
 6. Launch the New EBA cep uygulaması indir APK file and follow the instructions.
 7. Disable unknown sources, this step is optional but recommended.

If you have a problem installing any app please contact us

FAQ

Q: Is EBA cep uygulaması indir APK Free?

A: EBA cep uygulaması indir APK app is free software with unlimited options. Switching free to professional mod is a bit costly. But you can get APK completely free from here.

Q: How to get EBA cep uygulaması indir APK for android from apkfreeload.com?

A; This is excessively simple. Since I have shared this software for free in this article, you do not need to go anywhere else. Download this amazing app from Apkfreeload.com. and share your experience with your family and friends.

Q: What is the use of the EBA cep uygulaması indir APK?

A; EBA cep uygulaması indir APK  is one of the greatest (category) apps obtainable for android.

Q: is it legal to use apk file?

A: APK files are fully authorized apps format, till the time it’s not being misused. If you have low storage on your phone and you want to have a significant app than apk file is the best choice.

Also, there are a lot of apps unavailable on google play store with play store also being ban in some regions, Apk files are the best you can have with no worry.

Conclusion.

We have brought your favorite games and applications, We always share high-quality apps and games on this (apkfreeload) website. you can download additional applications and games from this page and our website for free. When you are ready to use it, download the latest version of EBA cep uygulaması indir APK for your Android phone.

Please be aware we only share the original and free apk version for EBA cep uygulaması indir APK without any modifications.

All the apps & games here are downloaded directly from the play store and for home or personal use only. If EBA cep uygulaması indir APKdownload infringes your copyright, please contact us, We’ll delete it in a short time.

Download EBA cep uygulaması indir APK for android

Location for EBA cep uygulaması indir APK free download latest version.

Download Options and Mirrors

Some similar Apps Like EBA cep uygulaması indir APK for Android

Guys everybody is want to know some similar APK like EBA cep uygulaması indir APK,So👇Here are some similiar apps like EBA cep uygulaması indir APK

 1. PunjabEducare APP APK
 2. Read Along App Apk
 3. Hob APK 

WHAT’S new in EBA cep uygulaması indir APK

Bug Fixed.

ADDITIONAL INFORMATION about EBA cep uygulaması indir APK’s latest version.

Requires Android -5.0 and Up

Target: Android 9.0

Current Version: v7.6.7630

Package Name: tr.gov.eba.hesap

Rating – 4+

Price – Free

MD5: 7547fsjyhfjr7ruyfr54wtd8658wr4wr

SHA1:9368GDKI8547SJGT2379HGHGDS

Written by prince rai

Prince Rai is a multifaceted individual whose journey is a combination of tech mastery and creative expression. Over seven years, he has become an experienced tech professional capable of solving complex problems and delivering innovative solutions. Prince is also a prolific content creator and blogger. Using his passion for writing, he weaves seamlessly between the realms of technology and storytelling, wowing audiences with his insightful articles and compelling stories.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *